TGS İzmir Şubesi yeni yönetim kurulunu belirledi

İZMİR – Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi, olağan genel heyetini gerçekleştirdi. TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş’un Divan Başkanlığı’nı, İz Gazete muhabiri Pınar Teke ve Kardelen Buğday’ın divan üyeliğini yürüttüğü genel şurada, üç yıllık çalışma raporu ve denetim kurulu raporları ibra edildi.

Genel şuraya katılan Türk-İş İzmir 3’üncü Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak, “Bugün sizinle burada olmaktan çok memnunum. Ege Bölgesi’nde tüm iş kollarında bir çaba sürdürüyoruz. Örgütlenmemizi yürütüyoruz. Emekçi haklarının daha geniş bir biçimde kazanılması için bu eforumuzu yürütüyoruz. 1 Mayıs’ta tekrar alanlara çağrımı yinelemek istiyorum. Tüm emekçi, işçi dostlarımı 1 Mayıs günü alanda görmek istiyoruz” diye konuştu.

‘BASIN VE EMEK GAYRETİNİ YÜKSELTECEĞİZ’

TGS İzmir Şubesi’nin eski Başkanı Halil İbrahim Hüner ise 12 yıldır taşıdığı bayrağı devredeceğini belirterek, “19 üyeyle aldığım şubeyi 142 üyeyle teslim edeceğim. Seçilecek yeni idareye muvaffakiyetler dilerim” dedi. Genel konseyde kelam alan Dokuz Eylül Gazetesi TGS İşyeri Temsilcisi Özde Koca da “Her birimiz, gazeteciliğin zorlaştığı bir ülkede, bir o kadar güç olan örgütlü çabayı güçlendirmek için çalışıyoruz. Bugün burada bir bayrak evresi yaşanıyor. Seçim takvimi, Genel Merkez tarafından ilan edildiği günden beri arkadaşlarımızla birlikte yol alarak bugüne geldik. Umarım bu bayrak, onu daha üste taşıyacak elleri geçer. Katılımınız için teşekkür eder, herkese muvaffakiyetler dilerim” dedi.

Yenigün Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Sinan Keskin de “İyi ki iki liste çıkmış. Yoksa bu kadar gazeteci bir ortaya gelemeyecektik. Kim kazanırsa kazansın, birlikte çaba edeceğiz” dedi. Genel heyette konuşan Ege Telgraf müellifi ve muhabiri Mazlum Vesek de TGS’nin 70 yıllık geçmişinde verilen basın ve emek çabasını daha da yükselteceklerini tabir ederek, “Bugün burada bu kadar meslektaşımızı bir ortada görmek umut verici. Biliyorum ki kongreden sonra da gayretimiz ve birlikteliğimiz sürecek. Yeni seçilecek arkadaşların çok başarılı işlere imza atacağına inanıyorum” dedi.

İzgazete editörü Bilge Can Ünbal Yılmaz ise kongreye katılan üyelere, Türkiye’deki değişime dikkat çekerek sendikaya yeni bir anlayış getirecek isimlere oy vermeleri için davette bulundu.

YENİ YÖNETİM KURULU BİRİNCİ TOPLANTIDA VAZİFE KISMI YAPACAK

Kongrede 143 üyeden 78’i oy kullandı. İki oyun geçersiz sayıldığı seçimde yönetim kurulu asil üyelikleri Nil Kahramanoğlu, Özde Koca, Mazlum Vesek ve Feyaz Tatar’dan oluştu. Yönetim Kurulu yedek üyeliğine Selda Meşe, Gökçe Adar Çubukçıoğlu, Ahmet Çınar ve Özge Uğulu seçildi. TGS İzmir Şubesi yeni yönetim kurulu, birinci toplantısında misyon kısmı yapacak.

Diğer konseyler ise şöyle:

Denetleme Kurulu Asil: Pınar Teke, Zişan Akar Yerdelen, Görkem Taşdemir

Denetleme Kurulu Yedek: Kazım Bozkurt, Özgür Eren Yılmaz, Doğukan Fikri Fidan

Disiplin Kurulu Asil: Didar Demirci, Eda Aktaş, Celal Birkan Yüksel

Disiplin Kurulu Yedek: Murat Ervin, Büşra Muratdağı, Şura Parıltı Savranoğlu

Genel Merkez Delegeleri: Özde Koca, Nil Kahramanoğlu, Mazlum Vesek, Feyaz Tatar, Kardelen Buğday, Didar Demirci, Ahmet Çınar, Bilge Can Ünbal Yılmaz, Gökçe Adar Çubukçuoğlu, Ozan Sirmen, Veli Şahin, Özgür Eren Yılmaz, Esra Kapar, Halil İbrahim Hüner.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir