Son dakika transfer haberi: Beşiktaş, Brezilyalı savunmacı Lyanco’nun peşinde

Beşiktaş’ta, teknik yönetici Şenol Güneş’in “Acilen bir sağ stoper almalıyız” kelamı üzerine harekete geçen idare, Southampton’da forma giyen Lyanco’nun peşine düştü. 26 yaşında ve 1.87 metre uzunluğundaki oyuncu için İngiliz kulübü ile temasa geçen siyah beyazlılar, bonservis için 4 milyon Euro teklif ederken, İngiliz kulübü 8 milyon Euro talep etti. İstenen sayısı yüksek bulan Beşiktaş idaresi birkaç gün bekledikten sonra yine pazarlığa başlayıp fiyatı düşürmeye çalışacak.

GEÇEN DÖNEM 30 MAÇ OYNADI

Sırbistan vatandaşlığı da bulunan Brezilyalı futbolcu, Botafogo altyapısında yetiştikten sonra 2015’te Sao Paulo’ya geldi. Burada geçen 2 dönemin akabinde Avrupa mesleğine başlayan Lyanco, 2017’de 7.75 milyon Euro’ya Torino’ya transfer oldu. Torino’nun 2018-19 döneminin ikinci yarısında Bologna’ya kiraladığı Lyanco, 2021 Ağustos’unda 7.5 milyon Euro’ya Southampton’a satıldı. Deneyimli oyuncu geride bıraktığımız dönem 30 resmi maçta oynarken, 1 gol attı, 2 de asist yaptı.

19- Beşiktaş’ın gözdesi Lyanco, Sırbistan U19 kadrosunda 4 sefer vazife yaptıktan sonra Brezilya U23 ve U20 ekiplerinde da 19 maça çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir