‘Sanat Güneşi’ Bodrum’da anılacak

Türk müzikçi, bestekar, kelam muharriri, oyuncu ve şair Zeki Müren, Bodrum’daki konutunda düzenlenecek merasim ile anılacak.

24 Eylül 1996’da hayata gözlerini yuman Sanatçı Zeki Müren, vefat yıl dönümünde Bodrum’daki meskeninde saat 14.30’da halka açık mevlit okutularak. Ayrıyeten Sanat Güneşi için Bursa’da kabri başında dualar okunacak ve Buyruk Sultan Camii’nde de mevlit okutulacak.

Bodrum Belediyesi mesken sahipliğinde gerçekleşecek konser ise Bodrum Antik Tiyatro’da yapılacak. Bu yıl 24 Eylül gecesi gerçekleştirilecek konserde 110 kişilik takımıyla C-Majör İş’ten Sesler Korosu sanatkarları yer alacak. Klasik Türk Müziği’nin usta isimleri Melihat Gürses ve Çetin Körükçü’nün sahne alacağı konserde, gecenin sunuculuğunu ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Tarık Papuççuoğlu üstlenecek. Gazeteci Nebil Özgentürk de Zeki Müren için hazırladığı belgeselden bir özet sunarak ve Zeki Müren’e ilişkin bir şiir okuyarak aktiflikte yer alacak.

Şehit ve gazi ailelerinin iştirak sağlayacağı konserde, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü ve görevlileri, TEV Yönetim Kurulu üyeleri, genel müdürü ile görevlileri, her iki vakfın bağışçıları, Zeki Müren’in sevenleri ile Muğla’nın önde gelen isimleri ve konuk sanatkarlar yer alacak. Zeki Müren’i anma konserleri 2019 yılından bu yana Bodrum Belediyesi’nin konut sahipliğinde gerçekleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir