Evrensel İnsan Hakları Derneği’nden İmamoğlu’na destek: Milletin iradesini yok sayan iktidarlar kaybetmeye mahkumdur!

Evrensel İnsan Hakları Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza ile ilgili olarak,“Milletin iradesini yok sayan iktidarlar kaybetmeye mahkumdur. Hukuksuzluk ve adaletin yok sayıldığı günlerin gerisinden milletimiz seçimlerde gerekli karşılığı her vakit vermiştir, yeniden verecektir. Bu karar türel değil büsbütün siyasi ve baskı temelli karardır” açıklamasını yaptı.

Evrensel İnsan Hakları Derneği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası ve siyasi yasak kararıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Milletin iradesini yok sayan iktidarlar kaybetmeye mahkumdur”

“YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle siyasi yasak getirilmeye çalışılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen karar ile adalet düzeneğinin bir kere daha zedelendiğini gördük. Milletin iradesini yok sayan iktidarlar kaybetmeye mahkumdur. Hukuksuzluk ve adaletin yok sayıldığı günlerin gerisinden milletimiz seçimlerde gerekli yanıtı her vakit vermiştir, yeniden verecektir.”

“AKP iktidarının ve tek adam rejiminin önümüzdeki süreçte neler yapacağı açısından örnek teşkil etmektedir”

Bu karar hukuksal değil büsbütün siyasi ve baskı temelli karardır. Bu karar, hukuk devleti olması istikametinde pürüz teşkil etmiş olmasının yanında ülkemizin geldiği nokta açısından düşündürücü ve dert vericidir. AKP iktidarının ve tek adam rejiminin önümüzdeki süreçte neler yapacağı açısından örnek teşkil etmektedir. Kozmik İnsan Hakları Derneği olarak antidemokratik anlayışa ve tek adam rejimine karşı gayrete devam edeceğiz. Cumhuriyet’in 100. yılında yapılacak seçimler, ülkemiz için demokrasi, eşitsizlik, özgürlükçü herkesin fikrini rahatlıkla tabir edeceği bir seçim olacaktır. Umudumuzu yitirmedik, adaletin yerini bulacağına ve vicdanların gerekli yanıtı vereceğine inanıyoruz.” (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir