CHP’li başkan, başarılı öğrencileri İngiltere’ye gönderecek

CHP’li Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan’ın seçim vaatleri ortasında olan fakat corona virüsü salgını nedeniyle hayata geçirilemeyen  “Pertek elçilerini yetiştiriyor” projesi kapsamında başarılı 50 lise öğrencisini 10 günlüğüne İngiltere’ye gönderiyor. CHP’li lider Ruhan Alan, birinci evrede 10 öğrencinin İngiltere’ye gönderileceğini kaydetti.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ İNGİLTERE GÖNDERİLECEK”

Pertek Belediye Başkanı CHP’li Ruhan Alan, “Pertek Elçilerini Yetiştiriyor” projesi ile başarılı öğrencilerin makul dönemlerle İngiltere’ye göndereceklerini belirterek, “Belediye seçimleri olduğu süreçte projemizin ismi Pertek Elçilerini Yetiştiriyor projesi olacaktı, pandemi sebebiyle bunu yapamadık muhakkak bir müddet şuan o fırsata eriştik kısmi olarak. Toplamda 50 öğrenci olmak kaydıyla birinci etapta 10 öğrencimizi 11. Sınıf öğrencimizi muhakkak müddetliğine İngiltere’ye göndereceğiz, yanlarında 2 tanede İngilizce eğitmen olmak kaydıyla. Tabi bu toplamda 50 kişi olacak öğrencilerimizin muvaffakiyet durumu, ekonomik durumları ön planda olacak. Yani ekonomik durumları makus olup da başarılı olan öğrencilerimize öncelik tanıyacağız. Burada da 11. sınıf olmasının sebebi 12. sınıfta öğrenci arkadaşlar üniversite imtihanlarına giriyorlar münasebetiyle vizyonlarının genişlediğini düşünüyorum geldikleri süreçte ve amaçlarında de olumlu manada bir değişiklik olacağını düşünüyorum üniversite imtihanına girecekleri vakit. Birinci basamakta bu orta tatilde 10 öğrencimizi ya Londra ya da Brigham’a göndermeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN VİZYON VE HEDEFLERİ GENİŞLEYECEK”

Milli Eğitim Bakanlığı ve Pertek Kaymakamlığı’nın da bilgisi dahilinde başlatılan bir proje olduğunu belirten Alan, “ Öğrenciler 10 gün boyunca İngiltere’de dil kursu imkanına sahip olacak. Alan, “Milli Eğitim Bakanlığı ve kaymakamlık makamları bilgisi dahilinde yapılacak bizim gayemiz 10 günlük dönemde olmasını istiyoruz. Çocukların orada gidip 1 hafta hem lisan kursunu kısmi olarak görmeleri hem de ayriyeten İngiltere’yi görmeleri. Yurt dışına gidenler bilir ülkemizdeki kimi eksiklikleri karşılıklı bunların farkındalığına varacaklar hasebiyle vizyonları, maksatları genişleyecek. Maksadımız çocukların, gençlerin bir halde ilerleyen süreçte hayatlarına katkı sunmak bunun da oluşacağını düşünüyorum. Toplamda 50 öğrenciyi göndereceğiz diye umut ediyorum birinci etapta 10 öğrenci olacak. Pandemi süreci yaşadık ülkede külfetli bir süreçti hepimiz için aslında bu projenin daha erkenden olması gerekiyordu şuan başlatabildik. 50 tane 11. Sınıf öğrenci arkadaşımızı umut ediyorum İngiltere’ye göndereceğiz” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir